Unitazai


Pastatomas ar pakabinamas unitazas?

Priežastys, kodėl verta rinktis pakabinamą klozetą:

 • Pakabinamas klozetas yra sujungtas su siena, jokia jo dalis neliečia grindų. Jis įmontuojamas į sienos ertmę, kurioje yra visi vandentiekio vamzdžiai. Kadangi nereikia grindų atraminės sistemos, po tualetu lieka laisvos vietos.
 • Pakabinamas unitazas užima nedaug vietos, todėl puikiai tinka mažesniame vonios kambaryje. Dėl jo geriau matosi grindų plytelės, tad visa patalpa gali atrodyti didesnė. 
 • Dėl laisvos vietos po tualetu yra lengviau valyti. 
 • Pakabinami unitazai pasižymi elegantišku, moderniu dizainu, kuris puikiai tinka šiuolaikiškame vonios kambaryje

Priežastys, kodėl verta rinktis pastatomą klozetą:

 • Visi vandentiekio vamzdynai paprastai jungiami per grindis arba per sieną už klozeto. Dėl šios priežasties pastatomo klozeto santechnikos darbai nėra tokie sudėtingi kaip pakabinamo unitazo, todėl juos lengviau įrengti ir remontuoti.
 • Kadangi šie tualetai yra sujungti su grindimis, jų linijos nėra tokios elegantiškos ir minimalistinės kaip pakabinamų unitazų, tačiau jie tinka įvairioms vonios kambario dizaino schemoms ir ypač gerai dera su tradiciniu interjeru.

2 klozeto dangčių tipai

Yra 2 pagrindiniai klozeto dangčių tipai: lengvai nusileidžiantys ir lėtai nusileidžiantys. Apžvelkime juos išsamiau:

 • Lengvai nusileidžiantys. Šie dangčiai gali būti šiuolaikinio arba tradicinio stiliaus. Juos lengva pritaikyti, tad jie tinka įvairiems vonios kambariams.
 • Lėtai nusileidžiantys. Tokio tipo dangčiai sukurti taip, kad užsidarytų švelniai, be garso. Tai ne tik suteikia prabangos pojūtį, bet ir gali būti gera idėja šeimoms, nes padeda vaikams išvengti pirštų prispaudimo.

Kokią medžiagą pasirinkti?

Unitazai paprastai gaminami iš porceliano arba keramikos. Šios medžiagos puikiai tinka ir gyvenamajam, ir komerciniam naudojimui. Jų privalumai:

 • Itin patogūs;
 • lengvai prižiūrimi;
 • aukšta higiena;
 • ilgaamžiai.

Kartais galima rasti iš nerūdijančio plieno pagamintus tualetus. Jie ne tokie patogūs kaip keraminiai arba porcelianiniai unitazai, tad paprastai sutinkami viešosiose vietose. Tačiau šie klozetai turi savų pliusų:

 • Yra lengvesni;
 • atsparesni smūgiams.

Tualetų stiliai: modernus, minimalistinis, tradicinis

Tradiciniai tualetai nuostabiai atrodo senovinio stiliaus vonios kambariuose. Jie turi matomus rezervuarus. Unitazai su aukšto lygio bakeliais paprastai turi traukimo grandinėles, o turintys žemo lygio bakelius - svirtines rankenėles.

Tuo tarpu modernūs, minimalistiniai tualetai yra sukurti šiuolaikiniams vonios kambariams. Jų forma ir apdaila būna itin paprasta, tad juos lengviau valyti. Minimalistiniai unitazai netgi gali turėti paslėptus rezervuarus.

Kaip sužinoti reikiamus tualeto matmenis?

Bako aukštis. Klozeto bako aukštis matuojamas nuo grindų iki pat bako viršaus. Padėkite matavimo juostos galą ant grindų ir matuokite ties pačiu viršutiniu bakelio dangčio kraštu.

Tualeto gylis. Klozeto dubenys ir sėdynės būna apvalios arba ovalios. Apvalūs dubenys užima šiek tiek mažiau vietos, o ovalūs paprastai yra patogesni. Norėdami išmatuoti dabartinio klozeto gylį, matuokite nuo dubens priekinio krašto iki bakelio galo. Jei dabartinio klozeto gylis jus tenkina, rinkitės panašaus gylio naują įrenginį. Jei manote, kad jums reikėtų šiek tiek daugiau vietos priešais klozetą, rinkitės seklesnį pakaitalą.

Įvado ilgis. Klozeto įvado išmatavimas reiškia atstumą tarp sienos už klozeto ir nuotekų vamzdžio centro. Norėdami išmatuoti klozeto įvado ilgį, matuokite nuo sienos už klozeto iki varžtų dangtelių vidurio. Jei yra keturi varžtų dangteliai, matuokite iki galinio varžtų dangtelių komplekto.

Bakelio talpa ir vandens nuleidimo mechanizmas

Vandens nuleidimo mechanizmas bei bakelio talpa lemia išlaidas už vandenį. Bakelių tūris paprastai būna 6 l, tačiau yra ir išimčių: 4,5 l, 9 l ar net 21 l.

Kalbant apie vandens nuleidimo mechanizmą, jų yra 3 tipai:

 • Įprastas arba viengubas. Vienu metu yra nuleidžiamas visas bakelio tūris - paprastai tai yra 6 l.
 • Dvigubas. Paspaudę vieną mygtuką galite nuleisti 3 l, o spustelėję kitą - 6 l.
 • Specialus arba viengubas. Šis mechanizmas turi vieną starto-pauzės mygtuką, dėl kurio galite nuleisti arba 3 l, arba 6 l.

Verta paminėti rimless nuplovimo sistemą. Šie unitazai būna be vidinių kraštinių lankų, kuriais įprastai nubėga vanduo. Būtent šiose vietose kaupiasi daugiausiai nešvarumų, juos būna sudėtinga išvalyti. Rimless yra šios problemos sprendimas - tokių unitazų kraštai atviri, tad yra itin lengvai nuvalomi. 

ADMA unitazai

Jau daugiau nei dešimtmetį teikiame aukščiausios kokybės standartus atitinkančią produkciją. Suteikiame galimybę ADMA prekes įsigyti būstinėje Kaune arba internetinėje parduotuvėje ADMA.LT. Visuomet esame pasiruošę laiku ir pagal numatytus terminus įvykdyti užsakymus, profesionaliai konsultuoti įvairiais klausimais, pasiūlyti savo klientams geriausią prekės kainos ir kokybės santykį.

Taip pat stengiamės koja kojon žengti su naujausiomis technologijomis ir inovatyviais sprendimais, todėl nuolat ieškome modernių, išskirtinių prekių, kurias galėtume pasiūlyti jums. Vertiname puikiai visiems žinomus prekinius ženklus, todėl savo parduotuvėje siūlome geriausius gaminius.

Filtruoti pagal
Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Kolekcija
Aukštis
Plotis
Ilgis
Filtras