Vandens šildytuvai, boileriai

Rodoma 1-28 of 28 prekė (s)

Šie įrenginiai užtikrina komfortabilų ir pastovų karšto vandens ruošimą. Jie gali būti naudojami tiek gyvenamuosiuose namuose, tiek sodybose ar sodo nameliuose. Priklausomai nuo tipo, vandens boileris gali būti montuojamas atskirai – vien tik kaip karšto vandens ruošimo įrenginys arba jungiamas prie šildymo įrenginio.

Boileriai yra įvairiausių tipų – elektriniai, kombinuoti, greitaeigiai ir momentiniai. Kombinuoti bei greitaeigiai yra derinami su kietojo kuro, dujų katilais ar šilumos siurbliais bei saulės kolektoriais.

Priklausomai nuo jų tipo bei modelio, šios kategorijos prekės skiriasi talpa, galia bei montavimo ypatumais – montuojami vertikaliai, horizontaliai arba pastatomi. Gali būti jungiami kairėje, dešinėje, iš galo arba universalūs.

Rekomenduojame atkreipti dėmesį, kad vertikalūs vandens šildytuvai yra efektyvesni nei horizontalūs, nes juose vanduo ilgiau išlaiko šilumą. Todėl nesant galimybės įrengti vertikalų įrenginį, siekiant užtikrinti reikalingo karšto vandens poreikius, horizontalų šildytuvą reikėtų rinktis kiek didesnės talpos.

Kaip išsirinkti?

Idealiausia vandens šildytuvą planuoti ir derinti iškart su šildymo įrenginiu vienu metu. Tačiau tais atvejais, kai šildymo įrenginys jau yra sumontuotas, įrenginiai vandeniui yra parenkami atsižvelgiant į naudojamą šilumos šaltinį. 

Patys populiariausi ir dažniausiai pasirenkami kombinuoti arba greitaeigiai boileriai, dėl galimybės juos jungti prie šildymo įrenginių. Tokie gaminiai šildymo sezonu karštą vandenį ruošia nuo šildymo sistemos, kas leidžia dar labiau sumažinti energijos sąnaudas vandens šildymui.

Elektrinis tūrinis šildytuvas namuose pasitarnauja tuomet, kai nėra techninių galimybių prijungti kitokio tipo prietaiso arba namuose įrengtas šildymas elektra. Mažesnės talpos, iki 50 litrų, elektriniai boileriai dažniau montuojami sodybose, sodo nameliuose, kur karšto vandens poreikis nėra didelis ir nuolatinis. Žinoma, elektrinių boilerių eksploatavimo sąnaudos yra didesnės nei kombinuotų, tačiau montavimas yra paprastesnis ir greitesnis.

Populiarūs naujos kartos išmanieji įrenginiai su dviem bakais ir dviem nuo sąlyčio su vandeniu apsaugotais keramikiniais kaitinimo elementais. Vienas bakas dirba įprastu režimu, tuo tarpu kitas įsijungia pagal poreikį momentiniam vandens pašildymui. Specialaus taupymo režimo pagalba geba „įsiminti“ ir prisitaikyti prie vandens vartojimo įpročių. Taip jie leidžia sumažinti energijos sunaudojimą karšto vandens ruošimui ir užtikrina ilgą tarnavimo laiką.

Tuo tarpu momentiniai slėginiai įrenginiai yra labai kompaktiški, neturi vandens rezervuaro, todėl montuojami tiesiog po kriaukle ar virš jos. Labai greit pašildo vandenį, idealu naudoti duše, ypatingai tuomet, kai karštas vanduo nėra ruošiamas ištisus metus. Toks variantas taip pat labai dažnai montuojamas sodybose ir sodo nameliuose bei namuose su senesnės kartos kieto kuro šildymo sistema.

Talpa.  reikėtų rinktis pagal gyventojų skaičių, karšto vandens taškų skaičių bei karšto vandens vartojimo poreikį skirtinguose taškuose vienu metu.

Specialistai skaičiuoja, kad 80 litrų talpos boileriai gali visiškai patenkinti iki 3 asmenų šeimos su viena vonia ar dušu karšto vandens poreikius. Tuo tarpu keturių asmenų šeimai būtų reikalingas ne mažesnis kaip 100-120 litrų talpos įrenginys

Verta atkreipti dėmesį, kad pastatomi vandens boileriai paprastai pasižymi didesne talpa. O renkantis horizontalų, reikėtų rinktis kiek didesnės talpos, nei įprastai. Pavyzdžiui, 120 litrų vertikalus įrenginys atitiktų maždaug 150 litrų horizontalų vandens šildytuvą, 100 litrų vertikalus – apie 120 litrų horizontalų. Be to, horizontalaus įrenginio sąnaudos yra didesnės, todėl pagal galimybes vertėtų rinktis vertikalų.

Galia. Įrenginio galingumas priklauso nuo jame integruoto kaitinimo elemento (šilumokaičio) galios, kuri yra išreiškiama kilovatais (kW) arba plotu (m2). Specialistai rekomenduoja įrenginio galingumą vertinti plotu, kadangi pastebima, jog gamintojai skirtingai nurodo galią kW.

Vertinant įrenginio galingumą, vertėtų atsižvelgti į jo talpą. Kuo didesnė talpa, tuo daugiau galios reikia vandeniui paruošti per trumpesnį laiką. Tai mažiau aktualu naudojant greitaeigius arba didelės galios vandens šildytuvus, nes šio tipo boileriai vandenį paruošia žymiai greičiau. Skaičiuojama, kad greitaeigis 1 m2 ploto galios šilumokaitis 100-200 litrų karšto vandens paruošia per maždaug 15-20 minučių. Taigi, galingesni įrenginiai vandenį paruošia ne tik greičiau, bet ir pigiau.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į vandens šildytuvo ir šilumos izoliaciją, nuo kurios priklauso patiriami šilumos nuostoliai. Ne mažiau svarbus energinį naudingumas ir kaitinimo elemento tipas. Naujos kartos šildytuvai gaminami su apsaugotu nuo užkalkėjimo keraminiu kaitinimo elementu, kuris neturi tiesioginio sąlyčio su vandeniu. Tokie kaitinimo elementai yra ilgaamžiškesni, pasižymi didesniu plotu, todėl šildomas didesnis vandens kiekis, todėl sušyla greičiau bei ilgiau išlaiko šilumą.

Kaip prižiūrėti?

Tinkama šio įrenginio priežiūra nulemia jo ilgaamžiškumą bei efektyvų darbą. Todėl profilaktinė patikra turėtų būti atliekama atsižvelgiant į konkretaus įrenginio gamintojo rekomendacijas.

Svarbu patikrinti, ar nesikaupia kalkių nuosėdos įrenginio dugne ir ant kaitinimo elemento ir jas išvalyti. Kalkės sumažina įrenginio efektyvumą bei padidina energijos sąnaudas.

Taip pat svarbu atsižvelgti į pirkinio eksploatavimo vietą ir užtikrinti tinkamas sąlygas su kuo mažiau drėgmės. Tai padeda apsaugoti korpusą nuo korozijos poveikio.

Filtruoti pagal
Kategorijos
Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Filtras
Prekė pridėta prie norų sąrašo