Šilumos siurbliai

Rodoma 1-25 of 40 prekė (s)

Sparčiai tobulėjant šildymo sistemoms, alternatyvūs namų šildymo būdai šiandien jau nieko nebestebina. Šilumos siurbliai, priklausomai nuo jų tipo, labai dažnai yra montuojami naujos statybos namuose. Tačiau šie atsinaujinančius energijos šaltinius naudojantys šilumos siurbliai tinkami ne tik naujos statybos namuose, bet ir renovuojant seną namą bei šildymo sistemą.

Šilumos siurblių tipai ir jų ypatumai

Šilumos siurbliai pasižymi ypatingu veikimo principu, kuomet su minimaliomis elektros energijos sąnaudomis pagaminamas keliskart didesnis šilumos kiekis, pasitelkiant atsinaujinančius išteklius.

Šie naujos kartos šilumos siurbliai gali būti kelių tipų: oras-vanduo, oras-oras bei geoterminiai šilumos siurbliai vanduo-vanduo ar gruntas-vanduo. Visi be išimties išvardinti įrenginiai atlieka namų šildymo funkciją ir geriausiai derinami yra su grindiniu ar kitu paviršiniu šildymu. Taip pat visi, išskyrus oras-oras, tuo pačiu ruošia ir karštą vandenį. Taigi, tai iš tiesų puikus sprendimas, mėgstantiems komfortą.

Kiekvienas iš jų nurodo, kokius atsinaujinančius energijos šaltinius naudoja ir kur perduodama šiluma. Pavyzdžiui, oras-oras šildymo siurbliai, priešingai nei kiti, veikia šiek tiek kitaip. Šį įrenginį sudaro vidinis ir išorinis blokas, iš pirmo žvilgsnio panašus į paprasčiausią kondicionierių. Nors oras paimamas taip pat iš lauko, tačiau gaunama energija yra panaudojama vidaus patalpų orui, ne sistemos vandeniui, šildyti. Todėl šiuo būdu gaunate tik namų šildymą, o karšto vandens ruošimu reikės pasirūpinti papildomai.

O štai oras-vanduo paima orą iš lauko, kurį absorbuoja ir šią energiją panaudoja vidaus šildymo sistemos ir boileryje esančiam vandeniui sušildyti. Taip šildomos tiek patalpos, tiek paruošiamas karštas vanduo. Šių siurblių privalumas tas, kad atitinkamai įrengus papildomą įrangą, juos galima naudoti ir patalpų vėsinimui šiltuoju metų laiku.

Šilumos siurblius vanduo-vanduo galima įrengti skirtingais būdais – gręžiant gręžinius vertikaliai arba tiesiant specialią įrangą grunte horizontaliai. Tiesa, šių šilumos siurblių įrengimas yra sudėtingesnis ir reikalauja žemės darbų. Todėl natūralu, kad yra ir brangesnis. Gruntas-vanduo kolektoriai yra įrengiami tokiame lygyje, kurio nepasiekia įšalas (žemiau jo). Energija paimama iš paties grunto drėgmės ir panaudojama namų šildymo sistemos vandeniui pašildyti, karštam vandeniui ruošti. Labai svarbu įvertinti, ar sklypo plotas bus pakankamas reikiamam šilumos kiekiui pagaminti.

Šilumos siurblių efektyvumas

Kai kurie šilumos siurbliai veikia nepriklausomai nuo oro sąlygų, o jų efektyvumą parodo įrenginio vidutinis metinis koeficiento (SCOP). Tai per visus metus sunaudotos elektros energijos ir iš atsinaujinančių šaltinių išgautos energijos santykis, esant įvairioms oro sąlygoms. Kuo šis koeficientas yra aukštesnis, tuo šilumos siurblys efektyvesnis.

Rekomenduojama rinktis įrenginį, kurio SCOP ne mažiau 4, tai reiškia, kad elektros ir šilumos sąnaudų santykis nebūtų mažesnis kaip 1:4. Žinoma, gamintojo deklaruojamas šilumos siurblių efektyvumas yra nurodomas prie tam tikrų standartizuotų lauko ir patalpų oro parametrų.

Oras-vanduo ir oras-oras šilumos siurblių efektyvumas priklauso lauko temperatūros. Kuo aukštesnė oro temperatūra, tuo pigesnė šiluma yra gaminama.

O štai geoterminių šilumos siurblių efektyvumas išlieka aukštas net ir žiemą, nes naudojama pastovi energija, nepriklausomai nuo oro temperatūros. Geoterminiai gruntiniai siurbliai net 80 % energijos išgauna iš žemės ir vos 20 % iš elektros. Todėl energijos suvartojimą galite sumažinti net iki 80 % per metus. Jie yra idealiai suderinami su aukštą energetinį efektyvumą turinčiais, A++ klasę atitinkančiais, naujos kartos namais.

Norint padidinti tokios šildymo sistemos efektyvumą, vanduo-vanduo šilumos siurblį vertėtų derinti su atskira akumuliacine talpa. Tokiu būdu sukauptas šilumos kiekis leis dar labiau padidinti efektyvumą.

Kodėl verta rinktis šilumos siurblį oras-vanduo?

Visų pirma, šilumos siurblys oras-vanduo yra ir itin taupus šildymo bei karšto vandens ruošimo būdas ištisus metus. Tai yra ekologiškas ir aplinkai draugiškas šilumos gavimo būdas, į aplinką beveik neišskiriantis CO2. Jis yra lengvai derinamas tiek su grindinio, tiek su radiatorinio šildymo sistema, tačiau efektyviau veikia su grindiniu šildymu. Taip pat jų įrengimui nėra reikalingas kaminas ir nebūtina atskira katilinė.

Paprastai šilumos siurbliai susideda iš dviejų įrenginių – vidinio ir išorinio blokų, sujungtų vario vamzdžiais ir sąveikaujančių tarpusavyje freono dujų užpildo pagalba. Tačiau šiandien rinkoje jau galima įsigyti ir monoblokinius šildymo siurblius, kurių taip pat yra skirtingų tipų. Pats terminas „monoblokas“ nurodo, kad įrenginį sudaro tik vienas blokas, paprastai šio tipo šilumos siurbliai neturi vidinio bloko. Tačiau egzistuoja ir dviejų blokų monoblokiniai siurbliai, tiesa, išorinis ir vidinis blokai tarpusavyje jungiami kitokiu principu nei Split siurbliai.

Šilumos siurbliai oras-vanduo duoda tokį patį rezultatą, kaip ir vanduo-vanduo – šildo patalpas ir ruošia karštą vandenį, o vasarą atlieka vėsinimo funkciją. Tačiau vanduo-vanduo sistemos įrengimui reikalingas papildomas vandens šaltinis. Dažniausiai atliekami žemės kasimo ar gręžinio įrengimo darbai, todėl lyginant su šiais, oras-vanduo šilumos siurbliai kaina ženkliai patrauklesni dėl mažesnių įrengimo išlaidų. Tuo tarpu geoterminio šildymo sistema ne visais atvejais atsiperka.

Naujausi šilumos siurbliai oras-vanduo puikiausiai veikia -25 °C – +40 °C lauko temperatūriniame režime be jokių trukdžių. Skaičiuojama, kad oras-vanduo šilumos siurblio dėka per metus gali būti sutaupoma 60 % ir daugiau šilumos energijos namų šildymui ir karšto vandens ruošimui.

Priešingai nei kietojo kuro katilai, ši sistema veikia automatizuotai ir nereikalauja nuolatinės priežiūros, leidžia namų šildymo rūpesčius užmiršti ilgam laikui. Tai yra puikus sprendimas tiems, kurie mėgsta komfortą, tačiau neturi galimybės įrengti taip pat priežiūros nereikalaujantį dujinį šildymą. Oras-vanduo ypatingai pasiteisina nedidelės kvadratūros vieno aukšto vienbučiuose namuose.

Šilumos siurblio oras-vanduo trūkumai

Kalbant apie šilumos siurblius, trūkumų įvardinti būtų galima vos keletą. Pagrindinis – tai šilumos siurblių efektyvumas, kuris priklauso nuo lauko temperatūros. Ir tai, kad šie įrenginiai labiau pritaikyti mažesniems, naujos statybos arba renovuotiems, gerai apšiltintiems namams.

Kokio šilumos siurblio oras-vanduo galingumo reikia?

Bet kokio šilumos siurblio tinkamas parinkimas yra vienas iš įrenginio efektyvaus veikimo faktorių. Labai svarbu įvertinti ne tik pagrindinius aspektus, tokius kaip namo šiluminė varža ar namo plotas. Tačiau būtina įvertinti ir kitus faktorius – šildomų patalpų aukštį, išplanavimą, karšto vandens taškų skaičių, patalpų šilumos ir karšto vandens suvartojimo poreikį.

Norint preliminariai sužinoti, kokio galingumo įrenginys būtų reikalingas jūsų namui, visų pirma reikėtų įvertinti jūsų namo šiluminę varžą. Tuomet, įvertinus atitinkamą šilumos poreikį 1 m2 plotui, būtų galima preliminariai apskaičiuoti, kokio galingumo šilumos siurblys yra reikalingas.

Preliminariais duomenimis skaičiuojama, kad prie geros šiluminės varžos šilumos poreikis yra 40W/m2, o prie prastesnės šiluminės varžos – 60 W/m2. Taigi, galima apskaičiuoti, kad 100 m2 namui gali būti reikalingas 4 kW-6 kW galingumo šilumos siurblys. 150 m2 namui – 6 kW-9 kW ir panašiai.

Kiek kainuoja tokios šildymo sistemos įrengimas?

Šilumos siurblio įrengimo kaina priklauso nuo daugelio dalykų. Visų pirma, šilumos siurblių įrengimas priklauso nuo to, kokio tipo įrenginys reikalingas. Vieni ar kiti šilumos siurbliai kaina konkrečia neapsiriboja ir skiriasi priklausomai nuo gamintojo, įrenginio galingumo, modelio ir valdymo ypatumų pasirinkimo.

Be to, nuo šilumos siurblio tipo priklauso jo montavimo ypatumai, kurie taip pat įtakoja visos sistemos įrengimo kainą. Pavyzdžiui, geoterminių šilumos siurblių įrengimas reikalauja žymiai daugiau darbų nei oras-vanduo ar oras-oras, todėl jų įrengimo sąnaudos yra žymiai didesnės. Tačiau tokios sistemos įrengimas labiausiai atsiperka didelės kvadratūros namams. Todėl kiekvienu atveju visos sistemos bendra kaina yra skaičiuojama individualiai.

Kada verta rinktis oras-oras šilumos siurblį?

Tai taip pat itin ekonomiškas ir ekologiškas šildymo pasirinkimas. Greitas ir paprastas sistemos įrengimas, o patys šilumos siurbliai kaina, lyginant su kitais šildymo įrenginiais, pasižymi mažesne. Kaip žinia, šildymo siurbliai oras-oras gali šildyti tik patalpų orą, tačiau neruošia karšto vandens. Todėl tokio tipo siurbliai dažniausiai rekomenduojami kaip papildomas šilumos šaltinis, puikiai tinka nedidelėse sodybose ar biuruose. Vasaros metu šiltas patalpų oras yra nukreipiamas į lauką, todėl vyksta patalpų vėsinimas.

Kas dar svarbu renkantis šilumos siurblį?

Būtina atkreipti dėmesį į vidutinį metinį šilumos siurblio efektyvumą (našumą) SCOP, kurį minėjome anksčiau. Taip pat verta atsižvelgti į įrenginio energijos klasę bei keliamo triukšmo lygį (dB).

Be to, labai svarbu, kad šilumos siurblių montavimas ir paleidimas turi būti atliekamas kvalifikuotų montuotojų. Įrenginių montavimas turi būti atliekamas laikantis visų gamintojo rekomendacijų ir įrenginio saugumo reikalavimų. Šilumos siurblių oras-vanduo vidinio ir išorinio blokų sujungimas reikalauja specifinių žinių, todėl turi būti montuojami profesionalų. Neprofesionaliai sumontuotiems įrenginiams nebus taikomas garantinis aptarnavimas, o sistema gali veikti neefektyviai.

Dažniausiai daromos klaidos

Dažniausiai daromos klaidos – netinkamas įrenginio parametrų parinkimas (per mažos arba per didelės galios) bei neteisingas jo sumontavimas. Tai neabejotinai turi įtakos ne tik efektyviam įrenginio darbui, bet ir pasitenkinimui šildymo sistema.

Tenka matyti, kad išties geri šilumos siurbliai, atsiliepimai apie juos tuo tarpu – ne patys geriausi. Tai dažniausiai įtakoja ne blogas įrenginys ar sistema, o padarytos įrangos pasirinkimo klaidos. Jeigu jau nusprendėte įsirengti šilumos siurblį, nevertėtų taupyti nei įrangai, nei jos montavimui, o viską patikėti specialistams.

Dėl tinkamos įrangos parinkimo, montavimo ir konsultavimo visuomet galite kreiptis į ADMA profesionalus.

Filtruoti pagal

Kategorijos
Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Šilumos siurblio tipas
Šilumos siurblio funkcijos
Galia šildymui
Daugiau Mažiau
COP
Galia šaldymui
EER
Šaltnešis
Kompresoriaus tipas
Vidinio bloko triukšmo lygis
Išorinio bloko triukšmo lygis
Išmatavimai vidinio bloko (PxAxG)
Išmatavimai išorinio bloko (PxAxG)
Temperatūrų intervalas
Svoris vidinio bloko
Svoris išorinio bloko
Maksimalus vamzdžių ilgis
Energijos klasė
Transformacijos koeficientas COP prie A7/W35 pagal EN15411
Šaldymo galia A35/W18 (tik su AC) kW
Transformacijos koeficiantas EER A35/W18 pagal EN14511
Paduodama šilumnešio temperatūra °C
Triukšmo galia dB(A)
Tūrinio šildytuvo talpa, l
Vidinės dalies plotis, mm
Vidinės dalies aukštis, mm
Vidinės dalies ilgis, mm
Vidinės dalies svoris, kg
Išorinės dalies plotis, mm
Išorinės dalies aukštis, mm
Išorinės dalies ilgis, mm
Išorinės dalies svoris, kg
Dujų linijos skersmuo, mm
Skysčio linijos skersmuo, mm
Maks. šaltnešio linijos ilgis, m
Šiluminės galios diapazonas A7/W35, kW
Min. šaltnešio linijos ilgis, m
Filtras
Prekė pridėta prie norų sąrašo

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę.

Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su adma.lt slapukų naudojimo politika.