Šilumos siurbliai

Rodoma 1-25 of 51 prekė (s)

Šilumos siurbliai

 

Sparčiai tobulėjant šildymo sistemoms, alternatyvūs namų šildymo būdai šiandien jau nieko nebestebina. Šilumos siurbliai, priklausomai nuo jų tipo, labai dažnai yra montuojami naujos statybos namuose. Tačiau šie atsinaujinančius energijos šaltinius naudojantys šilumos siurbliai namams tinkami ne tik naujos statybos namuose, bet ir renovuojant seną namą bei šildymo sistemą.

 

Kaip pasirinkti šilumos siurblį?

 

Būtina atkreipti dėmesį į vidutinį metinį šilumos siurblio efektyvumą (našumą) SCOP. Taip pat verta atsižvelgti į įrenginio energijos klasę bei keliamo triukšmo lygį (dB). Be to, labai svarbu, kad šilumos siurbliai būtų montuojami ir pajungiami profesionaliai,  laikantis visų gamintojo rekomendacijų ir įrenginio saugumo reikalavimų. Neprofesionaliai sumontuotiems įrenginiams nebus taikomas garantinis aptarnavimas, o sistema gali veikti neefektyviai.

 

Dažniausiai daromos klaidos – netinkamas įrenginio parametrų parinkimas (per mažos arba per didelės galios) bei neteisingas jo sumontavimas. Tai neabejotinai turi įtakos ne tik efektyviam įrenginio darbui, bet ir pasitenkinimui šildymo sistema.

 

Tenka matyti, kad išties geri šilumos siurbliai oras vanduo, atsiliepimai apie juos tuo tarpu – ne patys geriausi. Tai dažniausiai įtakoja ne blogas įrenginys ar sistema, o padarytos įrangos pasirinkimo klaidos. Jeigu jau nusprendėte įsirengti šilumos siurblį, nevertėtų taupyti nei įrangai, nei jos montavimui, o viską patikėti specialistams.

 

Šie naujos kartos šilumos siurbliai gali būti kelių tipų: oras-vanduo, oras-oras bei geoterminiai šilumos siurbliai vanduo-vanduo ar gruntas-vanduo. Visi be išimties išvardinti įrenginiai atlieka namų šildymo funkciją ir yra geriausiai derinami su grindiniu šildymu. Taip pat visi, išskyrus oras-oras sistemą, tuo pačiu ruošia ir karštą vandenį.

 

Šilumos siurbliai oras-oras

Oras-oras šildymo siurblį sudaro vidinis ir išorinis blokas, iš pirmo žvilgsnio jis panašus į daugeliui įprastą kondicionierių. Nors oras paimamas taip pat iš lauko, tačiau gaunama energija yra panaudojama vidaus patalpų orui, ne sistemos vandeniui, šildyti. Todėl karšto vandens ruošimu reikia pasirūpinti papildomai.

 

Kodėl verta rinktis oras-oras sistemą?

Tai taip pat itin ekonomiškas ir ekologiškas šildymo pasirinkimas. Greitas ir paprastas sistemos įrengimas, o patys šilumos siurbliai kaina, lyginant su kitais šildymo įrenginiais, pasižymi mažesne. Tokio tipo siurbliai dažniausiai rekomenduojami kaip papildomas šilumos šaltinis, puikiai tinka nedidelėse sodybose ar biuruose. Vasaros metu šiltas patalpų oras yra nukreipiamas į lauką, todėl vyksta patalpų vėsinimas.

 

Šilumos siurbliai oras-oras. Nauda

Šilumos siurblių oras vanduo ir oras oras šilumos siurblių efektyvumas priklauso nuo lauko temperatūros. Kuo aukštesnė oro temperatūra, tuo pigesnė šiluma yra gaminama. Pasirinkus oras-oras sistemą sutaupote, nes tai pigesnis variantas nei kiti. Šie šilumos siurbliai efektyviai šildo patalpas ir užtikrina nedideles elektros sąnaudas. Be to, tai lengvai sumontuojama sistema, kuriai nereikia skirti daug vietos.

 

Ar sudėtingas šilumos siurblio oras-oras valdymas?

Kaip ir daugelis šiuolaikinių prietaisų, taip ir Viessmann šilumos siurbliai oras oras ar kito gamintojo siurbliai yra valdomi paprastai ir lengvai. Juos galima valdyti su pulteliu, tad tai reiškia, kad galite pasirinkti siurblio veikimo funkcijas būdami namuose. Taip pat galima valdyti siurblį per programėlę ir tai leidžia mėgautis patogiu funkcionalumu. Pavyzdžiui, galite sušildyti ar atvėsinti namų orą dar nepasiekę namų – vykdami iš darbo ar parduotuvės.

 

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Šilumos siurbliai oras-vanduo paima orą iš lauko, kurį absorbuoja ir šią energiją panaudoja vidaus šildymo sistemos ir boileryje esančiam vandeniui sušildyti. Taip šildomos tiek patalpos, tiek paruošiamas karštas vanduo.

 

Šie įrenginiai labiau pritaikyti mažesniems, naujos statybos arba renovuotiems, gerai apšiltintiems namams. Naujausi „Viessmann“ šilumos siurbliai oras-vanduo puikiausiai veikia -25 °C – +40 °C lauko temperatūriniame režime be jokių trukdžių. Skaičiuojama, kad oras-vanduo šilumos siurblio dėka per metus gali būti sutaupoma 60 proc. ir daugiau šilumos energijos namų šildymui ir karšto vandens ruošimui.

 

Kodėl verta rinktis oras-vanduo šilumos siurblį ?

Oras-vanduo šilumos siurbliai yra ir itin taupus šildymo bei karšto vandens ruošimo būdas ištisus metus. Tai yra ekologiškas ir aplinkai draugiškas šilumos gavimo būdas, į aplinką beveik neišskiriantis CO2. Jis yra lengvai derinamas tiek su grindinio, tiek su radiatorinio šildymo sistema, tačiau efektyviau veikia su grindiniu šildymu. Taip pat šios sistemos įrengimui nėra reikalingas kaminas ir nebūtina atskira katilinė.

 

Šilumos siurblio oras-vanduo privalumai

Priešingai nei kietojo kuro katilai, šilumos siurbliai oras vanduo veikia automatizuotai ir nereikalauja nuolatinės priežiūros, tad leidžia namų šildymo rūpesčius užmiršti ilgam laikui. Tai yra puikus sprendimas tiems, kurie mėgsta komfortą, tačiau neturi galimybės įrengti priežiūros nereikalaujančio dujinio šildymo. Oras-vanduo ypatingai pasiteisina nedidelės kvadratūros vieno aukšto vienbučiuose namuose.

 

Šilumos siurblių oras-vanduo efektyvumas?

Šilumos siurbliai veikia efektyviai, kai yra tinkamai pasirenkami. Labai svarbu įvertinti ne tik pagrindinius aspektus, tokius kaip namo šiluminė varža ar namo plotas. Tačiau būtina įvertinti ir kitus faktorius – šildomų patalpų aukštį, išplanavimą, karšto vandens taškų skaičių, patalpų šilumos ir karšto vandens suvartojimo poreikį.

 

Norint preliminariai sužinoti, kokio galingumo įrenginys būtų reikalingas Jūsų namui, reikėtų įvertinti namo šiluminę varžą. Tuomet, įvertinus atitinkamą šilumos poreikį 1 m2 plotui, būtų galima preliminariai apskaičiuoti, kokio galingumo šilumos siurblys yra reikalingas.

 

Itin efektyvūs šio tipo šilumos siurbliai, atsiliepimai tai tik įrodo. Preliminariais duomenimis skaičiuojama, kad prie geros šiluminės varžos šilumos poreikis yra 40W/m2, o prie prastesnės šiluminės varžos – 60 W/m2. Taigi, galima apskaičiuoti, kad 100 m2 namui gali būti reikalingas 4 kW-6 kW galingumo šilumos siurblys. 150 m2 namui – 6 kW-9 kW ir panašiai.

 

Šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principas?

Šildymo sistemos oras-vanduo šilumos siurbliai yra sukurti taip, jog veikia atvirkščiai nei veikia mums įprasta šaldytuvo sistema. Tai reiškia, kad sistemoje yra vėdinamas iš lauko paimamas oras, o šių procesų eigoje gaunama šiluma perduodama patalpų ar pastato šildymui.

 

Taip veikiantys šilumos siurbliai oras-vanduo duoda tokį patį rezultatą, kaip ir vanduo-vanduo – šildo patalpas ir ruošia karštą vandenį, o vasarą atlieka vėsinimo funkciją. Tačiau vanduo-vanduo sistemos įrengimui reikalingas papildomas vandens šaltinis. Dažniausiai tam atliekami žemės kasimo ar gręžinio įrengimo darbai, todėl lyginant su šiais, šilumos siurbliai oras-vanduo kaina ženkliai patrauklesni dėl mažesnių įrengimo išlaidų. Tuo tarpu geoterminio šildymo sistema ne visais atvejais atsiperka.

Filtruoti pagal

Kategorijos
Kategorija
Kaina
Gamintojai
Galia šildymui
Šilumos siurblio tipas
Šilumos siurblio funkcijos
Galia šildymui
Daugiau Mažiau
Galia šaldymui
Šaltnešis
Kompresoriaus tipas
Vidinio bloko triukšmo lygis
Išorinio bloko triukšmo lygis
Išmatavimai vidinio bloko (PxAxG)
Išmatavimai išorinio bloko (PxAxG)
Temperatūrų intervalas
Svoris vidinio bloko
Svoris išorinio bloko
Maksimalus vamzdžių ilgis
Energijos klasė
Paduodama šilumnešio temperatūra °C
Triukšmo galia dB(A)
Tūrinio šildytuvo talpa, l
Skysčio linijos skersmuo, mm
Maks. šaltnešio linijos ilgis, m
Filtras
Prekė pridėta prie norų sąrašo

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę.

Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su adma.lt slapukų naudojimo politika.