Kondicionieriai / šilumos siurbliai oras-oras

Rodoma 1-21 of 21 prekė (s)

Šilumos siurbliai oras-oras – ekologiška ir itin ekonomiška, o dėl paprasto montavimo ir patogaus naudojimo – dar ir sparčiai populiarėjanti patalpų šildymo sistema. Vasaros metu funkciją pakeitus į patalpų vėsinimą, šilumos siurblys naudoja priešingą šaldymo agento ciklą, kurio metu patalpos vietoje šildymo yra vėsinamos. Šiuo atveju veikia ir atitirpinimo ciklas, kuris apsaugo įrenginį nuo užšalimo.

Verta žinoti, kad ši sistema tik šildo arba vėsina patalpų orą, tačiau ji neruošia karšto vandens. Todėl dažniausiai naudojama kaip alternatyvus šilumos šaltinis prie turimos pagrindinės šildymo sistemos.  Tuo tarpu sodo nameliuose, nameliuose prie ežero, pirtyse ar kituose, ne nuolatos gyvenamuose objektuose, pasitarnauja kaip pagrindinė šildymo sistema.

Šilumos siurbliai, priklausomai nuo jų tipo, lengvai pritaikomi tiek namams, tiek pramoniniams ar visuomeninės paskirties objektams. Jie gali būti sieniniai, kanaliniai, grindiniai, palubiniai ar kasetiniai, pastarieji taip pat gali turėti vienos ar keturių krypčių kasetes. Priklausomai nuo to ir kitų įrenginio techninių charakteristikų, šildymo sistemos oras-oras kaina gali būti įvairi.

Šildymo sistemos oras-oras komplektą paprastai sudaro du įrenginiai – tai išorinis ir vidinis blokai, kurie tarpusavyje sujungiami variniais vamzdeliais, užpildytais freonu. Taip šiluma keliaudama iš vieno bloko į kitą yra sugeriama ir atiduodama, priklausomai nuo funkcijos, kurią tuo metu atlieka.

Oras-oras šilumos siurbliai yra tausojantys aplinką, nes patalpų šildymui naudoja atsinaujinančią lauko oro energiją ir į aplinką praktiškai neišskiria CO2. Be to, sistemoje naudojamos filtravimo sistemos, pasitelkiant filtrus, išvalo orą nuo kietųjų dalelių, žiedadulkių, net virusų, bakterijų ir kitų alergenų.

Naujos kartos šilumos siurbliai oras-oras technologinių sprendimų dėka net iki -15 °C temperatūros užtikrina pastovią nominaliąją įrenginio veikimo galią. O turintys „HyperHeating“ patentuotą technologiją, ekonomiškai šildymo funkciją atlieka net ir prie žemesnės nei -25 °C lauko temperatūros.

Kodėl verta įsirengti šilumos siurblį oras-oras?

Iš pirmo žvilgsnio sistema oras-oras gali pasirodyti labai panaši arba net identiška įprastiems kondicionieriams. Tiesa, tai iš tikrųjų ne tik panašios išvaizdos, bet ir panašaus veikimo principo sistemos, tačiau tarp jų yra vienas esminis skirtumas – efektyvumas.

Nepaisant to, kad šiuolaikiniai kondicionieriai beveik visi turi šildymo funkciją, o sistemos oras-oras kaina yra šiek tiek didesnė, pastarieji yra ženkliai efektyvesni. Šilumos siurbliai oras-oras šildymo metu naudoja žymiai mažiau elektros energijos bei, kaip minėjome, ženkliai efektyviau veikia prie žemesnės lauko temperatūros.

Žinoma, kaip ir kiti šilumos siurbliai, produktyviausiai veikia tuomet, kai lauko ir vidaus temperatūrų skirtumas yra ne itin didelis. Tačiau skaičiuojama, kad sistemoje integruota „inverter“ modulinė sistema yra viena mažiausiai energijos resursų naudojančių sistemų. Todėl per metus gali būti sutaupoma apie trečdalis elektros energijos resursų, lyginant su kitomis šildymo sistemomis.

Šilumos siurbliai oras-oras yra lengvai pritaikomi tiek naujos, tiek senos statybos pastatuose, jie gali būti montuojami individualiame name, sodyboje ar daugiabutyje. Taip pat ir bet kurioje patalpoje, nepriklausomai nuo jos ploto ar išplanavimo. Todėl priklausomai nuo aplinkybių, gali būti naudojamas kaip pagrindinis arba kaip pagalbinis šildymo šaltinis.

Šios sistemos diegimas nereikalauja specialių žemės darbų ar derinimo prie esamos šildymo sistemos. Šildymas oras-oras įrenginiais vyksta nepriklausomai nuo kitų įrenginių ar šildymo sistemos veikimo, todėl jos įrengimas sąlyginai pigus ir greitas.

Kaip išsirinkti oras-oras šilumos siurblį?

Renkantis oras-oras šilumos siurblį savo namams ar kitam objektui, kaip ir bet kurį kitą šildymo įrenginį, svarbiausias kriterijus yra jo efektyvumas. Verta prisiminti, kad oras-oras šilumos siurblių efektyvumas priklauso nuo lauko temperatūros – kuo aukštesnė oro temperatūra, tuo pigesnė šiluma yra gaminama.

Šilumos siurblių efektyvumas yra išreiškiamas santykiu tarp gaunamos šilumos ir sunaudojamos elektros energijos. Efektyvumas žymimas naudingumo koeficientu COP, paprastai tariant, šis skaičius parodo, kiek vienetų šilumos energijos yra sugeneruojama, panaudojus 1 vienetą elektros energijos.

Dar yra ir kitas naudingumo koeficientas SCOP – tai per visus metus sunaudotos elektros energijos ir iš atsinaujinančių šaltinių išgautos energijos santykis, esant įvairioms oro sąlygoms. Kuo šis koeficientas yra aukštesnis, tuo šilumos siurblys efektyvesnis. Žinoma, tuo ir šilumos siurblio oras-oras kaina atitinkamai didesnė. Tačiau šildymo kaštai yra labai nedideli, dėl šios priežasties šilumos siurbliais oras-oras šildymas yra greičiausiai atsiperkanti investicija.

Rekomenduojame rinktis įrenginį, kurio SCOP ne mažiau 4, tai reiškia, kad elektros ir šilumos sąnaudų santykis nebūtų mažesnis kaip 1:4. Žinoma, svarbu įvertinti, kad gamintojo deklaruojamas šilumos siurblių efektyvumas yra nurodomas prie tam tikrų standartizuotų lauko ir patalpų oro parametrų.

 

Be to, renkantis šilumos siurblį oras-oras reikia atkreipti dėmesį į šildomų patalpų plotą, aukštį, pastato šiluminę varžą bei šildymo energijos poreikius. Siekiant užtikrinti efektyvų šilumos siurblio veikimą, labai svarbu vidinį įrenginį sumontuoti tinkamoje vietoje. Ypatingai tose patalpose, kurių išplanavimas yra sudėtingesnis, įrenginys turi užtikrinti oro srautų efektyvų pasiskirstymą erdvėje.

Šilumos siurblių oras-oras galingumas. Atsižvelgiant į tai, kad šilumos siurbliai oras-oras yra skirtingų galingumų, labai svarbu tinkamai pasirinkti.

Preliminariais duomenimis skaičiuojama, kad prie geros šiluminės varžos šilumos poreikis patalpoms yra 40W/m2, o prie prastesnės šiluminės varžos – 60 W/m2. Taigi, galima apskaičiuoti, kad 100 m2 atitinkamam namui gali būti reikalingas 4 kW-6 kW galingumo šilumos siurblys.

Tuo tarpu kalbant apie senos statybos namus, jiems skaičiuojamas šilumos poreikis yra apie 100 W/m2. Taigi, tokiam 100 m2 ploto namui šilumos siurblio oras-oras galia turėtų būti ne mažiau 10 kW. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad prie mažos šiluminės varžos šilumos siurblio efektyvumas bus gerokai prastesnis.

Kas liečia šilumos siurblius oras-vanduo, jį rekomenduojama rinktis keliais kW galingesnį, nes jo galios papildomai reikia ir karštam vandeniui ruošti. Kadangi oras-oras šilumos siurbliui tai nėra aktualu, rekomenduojame šį įrenginį rinktis būtent tokį, kuris atitiktų jūsų poreikius. Nesirinkite per daug galingo siurblio, tik tada galėsite džiaugtis įrenginio ekonomiškumu ir tikrai mažomis šildymo išlaidomis.

Visada geriau, kai bet kuris šilumos siurblys dirba maksimaliu pajėgumu. Tai leidžia ne tik sutaupyti šildymo išlaidų, bet ir prailginti kompresoriaus naudojimo laiką ir sumažinti gedimų tikimybę.

Kas dar svarbu renkantis šilumos siurblį oras-oras?

Labai svarbu, kad šilumos siurblių montavimas ir paleidimas būrų atliekamas kvalifikuotų šios srities montuotojų. Įrenginių montavimas turi būti atliekamas laikantis visų gamintojo rekomendacijų ir įrenginio saugumo reikalavimų.

Šilumos siurblių oras-oras vidinio ir išorinio blokų sujungimas reikalauja specifinių žinių, todėl turi būti montuojami tik profesionalų. Netinkamai sumontuota sistema gali veikti neefektyviai, o neprofesionaliai sumontuotiems įrenginiams nebus taikomas garantinis aptarnavimas.

Kokia šilumos siurblio oras-oras kaina?

Šilumos siurblio oras-oras kaina priklauso nuo daugelio dalykų – gamintojo, įrenginio tipo, jo galingumo, modelio ir valdymo ypatumų pasirinkimo. Pavyzdžiui, įrenginiai su nuotolinio valdymo Wi-Fi moduliu yra brangesni.

Labai dažna klaida, susijusi su įrenginio pasirinkimu – per didelės galios šilumos siurblys. Jiems įsigyti išleidžiama daugiau lėšų, tačiau jo galingumas nėra išnaudojamas maksimaliai, šilumos siurblys vos keletą savaičių per metus dirba pilnu pajėgumu. Tuomet pasirodo neigiami atsiliepimai apie visus šio tipo šilumos siurblius, kas yra tiesiog neteisinga. Todėl visuomet geriausia dėl parinkimo kreiptis į šilumos siurblių profesionalius pardavėjus, kurie patars, apskaičiuos ir tinkamai įrenginį sumontuos.

Oro kondicionieriai – neatsiejama patalpų vėsinimo priemonė daugeliui namų, biurų, pramonės bei visuomeninės paskirties objektų. Šiuolaikiniai kondicionieriai patalpas gali ne tik vėsinti, tačiau ir šildyti šaltuoju metų laiku, todėl jie teikia naudą ištisus metus.

Tačiau labai svarbu atskirti, kad oro kondicionieriai yra skirti patalpoms vėsinti, bet ne jas vėdinti. Patalpų vėdinimui turi būti montuojama atskira, su kondicionavimu nieko bendro neturinti, vėdinimo sistema.

Šiuo metu rinkoje turime šiuolaikiškus, naujausius ES sąjungos reikalavimus atitinkančius, pažangiausiais technologiniais sprendinais pasižyminčius inverterinės modulinės sistemos kondicionierius. Inverterinis oro kondicionierius, priešingai nei kondicionierius su tradicine moduline sistema, pasiekęs nustatytą patalpos temperatūrą neišsijungia. Jis veikia ir toliau, nuolat palaikydamas šią temperatūrą, tačiau mažindamas galią. Tai padeda sumažinti ne tik energijos sąnaudas, tačiau ir praligina įrenginio naudojimo trukmę.

Kokios yra oro kondicionierių rūšys?

Tai gali būti buitiniai kondicionieriai butui, namams, sodyboms, biurams, įvairioms įstaigoms bei pramoniniai, skirti dideliems prekybos centrams, kitiems pramoniniams objektams.

Be vėsinimo kai kurie iš jų turi įvairių papildomų funkcijų – oro sausinimas, jonizavimas, miego režimas, valdymas balsu ir kitos. Populiariausi, žinoma, yra kondicionieriai, kurie pagal įrenginio tipą skirstomi į skirtingas rūšis:

Sieniniai oro kondicionieriai – šiuo metu patys populiariausi dėl plataus asortimento ir puikaus kainos bei kokybės santykio. Dar kitaip vadinami sieninio tipo Split sistema, pajėgūs vėsinti maždaug iki 80 m2 ploto patalpą.

Įrenginį sudaro vidinis ir išorinis blokai, jis yra lengvai valdomas, efektyviai vėsina orą, veikia tyliai, yra galimybė programuoti nustatymus. Galima naudoti daugiapakopius oro filtrus, kurie priklausomai nuo pasirinkimo neutralizuoja kvapus, sulaiko kietąsias daleles, žiedadulkes, nukenksmina virusus, bakterijas ir kitus alergenus.

Palubiniai oro kondicionieriai – kitaip dar vadinami tiesiog universalūs, montuojami po lubomis arba prie pat grindų. Maksimalios galios įrenginiai pajėgūs vėsinti iki 150 m2 patalpą.

Įrenginį sudaro taip pat vidinis ir išorinis blokai. Vidinio bloko konstrukcija užtikrina tolygų oro srauto paskirstymą patalpoje bei leidžia išvengti tiesioginio oro srauto į žmones.

Kasetiniai oro kondicionieriai – dėl montavimo ypatumų dar vadinami lubiniais, kadangi idealiai derinami su pakabinamomis lubomis. Maksimalios galios įrenginiai pajėgūs vėsinti iki 150 m2 patalpą.

Platus išpučiamo oro srautas keturiomis kryptimis, automatinis srauto krypties ir greičio reguliavimas. Puikus sprendimas biurų, konferencijų salių, parduotuvių kitų įstaigų vėsinimui ir šildymui.

Grindiniai-sieniniai oro kondicionieriai – tvirtinami ant sienos prie grindų arba po langais (kaip radiatrorius). Išskirtinais atvejais gali būti tvirtinami ant lubų, skirti gyvenamųjų ir komercinių patalpų vėsinimui.

Sumontavus ant grindų, pučiamo oro srautas nukreipiamas vertikaliai palei sieną, o ant lubų – horizontaliai ties lubomis. Todėl išvengiama tiesioginio oro srauto į žmones.

Kanaliniai oro kondicionieriai – tai paslėpto tipo kondicionierius, kuris gali atlikti ne tik vėsinimo, šildymo, bet ir vėdinimo, oro sausinimo funkciją.

Šio tipo įrenginiai orą gali paskirstyti kelioms patalpoms per specialiai įrengtą kanalų sistemą, kuri yra paslėpta virš lubų. Nematomas, pasižymintis tyliu veikimu įrenginys. Montuojant svarbu įrengti sprendimus, leidžiančius laisvai pasiekti bloką aptarnavimo bei filtrų keitimo atveju.

Multi Split sistema – tai įrenginys, kurį taip pat sudaro vidinis ir išorinis blokai. Šios sistemos išskirtinumas toks, kad prie vieno išorinio įrenginio galima jungti keletą vidinių blokų, kurie gali būti sieniniai, grindiniai, kanaliniai ar kasetiniai.

Tai bene didžiausią paklausą turintys kondicionieriai namams su šiuolaikiniu sistemos nuotoliniu valdymu ir programavimo galimybėmis, srovių krypčių reguliavimu. Smulkaus ir šiurkštaus valymo filtrai, neutralizuojantys kvapus, sulaikantys kietąsias daleles, žiedadulkes, nukenksminantys virusus, bakterijas ir kitus alergenus.

Mobilūs oro kondicionieriai – nereikalaujantys montavimo darbų, kilnojami įrenginiai, trumpalaikiam naudojimui pagal poreikį. Efektyviausiai funkciją atlieka iki 35 m2 patalpoje.

Veikimo principas panašus į stacionarių, tačiau ne tokie efektyvūs. Dažniausiai naudojami nedideliame bute, biure, sodo namelyje. Paprasta ir patogu ekslpoatuoti, nesudėtinga perkelti į kitą vietą ar patalpą.

Kaip išsirinkti oro kondicionierių butui ar namams?

Kondicionieriai butams, kaip ir namams, turėtų būti pasirenkami pagal individualius poreikius – kondicionuojamų patalpų dydį, įrenginio valdymo ypatumus, montavimo ir finansines galimybes.

Svarbiausia atkreipti dėmesį į įrenginio galingumą, kompresoriaus tipą (ivertorius ar tradicinė modulinė sistema), triukšmo lygį, funkcijų galimybes bei technines charakteristikas.

Taip pat atsižvelkite į langų dydį, jų orientaciją į pasaulio šalis bei įprastą vidutinę patalpų temperatūrą. Atminkite, kad patalpoms su vitrininiais langais, orientuotais į pietinę pusę, gali prireikti daugiau įrenginio galios optimaliai temperatūrai pasiekti. Todėl renkantis kondicionierių būtina atsižvelgti ne tik į patalpų plotą.

Ne mažiau svarbus darbinės temperatūros diapazonas, ypatingai, jei planuojate naudoti šildymo funkciją žiemos sezonu. Nuo išvardintų savybių priklausys ne tik kondicionieriaus efektyvumas, tačiau ir komfortiškas jo eksploatavimas.

Kokia oro kondicionieriaus kaina?

Kondicionierių kainos priklauso nuo gamintojo, įrenginio galingumo, kalsės, valdymo ir funkcijų ypatumų. Kiekvienu atveju atitinkami kondicionieriai kaina gali skirtis labai stipriai arba nežymiai.

Tokios funkcijos, kaip oro sausinimas, jonizavimas, miego režimas, valdymas balsu ir kitos skamba išties patraukliai. Tačiau reikia įvertinti, ar jos iš tiesų yra jums reikalingos ir bus naudojamos. Nemokėkite už tai, kuo nesinaudosite.

Dėl įrenginio pasirinkimo visuomet galite kreptis į mūsų kondicionavimo srities profesionalus.

Filtruoti pagal

Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Galia šildymui
Daugiau Mažiau
COP
Galia šaldymui
Daugiau Mažiau
EER
Šaltnešis
Vidinio bloko triukšmo lygis
Daugiau Mažiau
Išorinio bloko triukšmo lygis
Išmatavimai vidinio bloko (PxAxG)
Išmatavimai išorinio bloko (PxAxG)
Temperatūrų intervalas
Svoris vidinio bloko
Svoris išorinio bloko
Maksimalus vamzdžių ilgis
Energijos klasė
Elektros sąnaudos šaldant, W
Elektros sąnaudos šildant W
Daugiau Mažiau
Elektros sąnaudos budėjimo režime
Oro srautas m3/h
Max atstumas tarp vidinio ir išorinio bloko, m
Vamzdžių skersmuo mm (inch)
36 mėn.
Filtras
Prekė pridėta prie norų sąrašo

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę.

Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su adma.lt slapukų naudojimo politika.