Oro kondicionieriai

Rodoma 1-48 of 73 prekė (s)

Tai – ekologiškas ir itin ekonomiškas sprendimas, kalbant apie oro kondicionavimo sistemasŠilumos siurbliai oras-oras dėl paprasto montavimo ir patogaus naudojimo – dar ir sparčiai populiarėjanti patalpų šildymo sistema. Vasaros metu funkciją pakeitus į patalpų vėsinimą, šilumos siurblys naudoja priešingą šaldymo agento ciklą, kurio metu patalpos vietoje šildymo yra vėsinamos. Šiuo atveju veikia ir atitirpinimo ciklas, kuris apsaugo įrenginį nuo užšalimo.

Šilumos siurbliai (kondicionieriai), priklausomai nuo jų tipo, lengvai pritaikomi tiek namams, tiek pramoniniams ar visuomeninės paskirties objektams. Jie gali būti sieniniai, kanaliniai, grindiniai, palubiniai ar kasetiniai, pastarieji taip pat gali turėti vienos ar keturių krypčių kasetes. Priklausomai nuo to ir kitų įrenginio techninių charakteristikų, šildymo sistemos oras-oras kaina gali būti įvairi.

Šildymo sistemos oras-oras komplektą paprastai sudaro du įrenginiai – tai išorinis ir vidinis blokai, kurie tarpusavyje sujungiami variniais vamzdeliais, užpildytais freonu. Taip šiluma keliaudama iš vieno bloko į kitą yra sugeriama ir atiduodama, priklausomai nuo funkcijos, kurią tuo metu atlieka.

Kokioms erdvėms tinka?

Šilumos siurbliai oras-oras idealiai tinka ir nuosaviems namams, ir butams. Jie yra plačiai naudojami pramoniniuose arba komerciniuose pastatuose, kad sušildytų biurus. Tai yra pati ekonomiškiausia ir ekologiškiausia patalpų šildymo sistema. 

Nors šie siurbliai yra sukurti mažoms arba vidutinėms erdvėms, tačiau yra pritaikomi ir didelėms patalpoms. Didesnio ploto pastatuose patariama montuoti po atskirą įrenginį kiekvienoje patalpoje.

Kokios galios įrenginio reikia?

Šilumos siurblio galia ypač priklauso nuo šildomos vietos. Kuo didesnis gyvenamasis namas ar butas, tuo galingesnis turi būti šilumos siurblys.

Įtakos turi ir būsto izoliacija. Kuo geresnė sienų ir lubų izoliacija, tuo mažesnis yra reikiamas šilumos siurblio pajėgumas. Prastesnę izoliaciją dažnai turi senesnės statybos namai, tad jiems prireiks didesnio galingumo įrenginio. 

Langai, jų dydis ir stiklo izoliacinės medžiagos, taip pat lemia šilumos siurblio galią. Mažiau izoliuotoms patalpoms su papildomais langais (priklausomai nuo jų kokybės) reikės galingesnio įrenginio.

Labai svarbu pasirinkti tinkamai, kad energijos suvartojimas būtų efektyvus, o siurblys sugebėtų išlaikyti idealią temperatūrą. Per mažo stiprumo siurbliui reikės daugiau laiko, kad pakeltų patalpos temperatūrą iki norimos, o tai lems didesnes energijos sąnaudas. Tuo tarpu per daug galingas įrenginys veltui suvartos daug energijos. 

Reikiamą įrenginio galią galite maždaug nusistatyti pagal šią lentelę:

A+ klasės namas A klasės namas Naujos statybos, šiltintas namas Senos statybos namas
25 kv. m. 0.5 kW 0.9 kw 1.5 kW 2.5 kW

30 kv. m.

0.6 kW 1.1 kW 1.8 kW 3.0 kW
40 kv. m. 0.8 kW 1.4 kW 2.4 kW 4.0 kW

50 kv. m.

1.0 kW 1.8 kW 3.0 kW 5.0 kW
60 kv. m. 1.2 kW 2.1 kW 3.6 kW 6.0 kW
70 kv. m. 1.4 kW 2.5 kW 4.2 kW 7.0 kW
80 kv. m. 1.6 kW 2.8 kW 4.8 kW 8.0 kW
90 kv. m. 2.0 kW 3.5 kW 6.0 kW 10.0 kW

Į ką dar reikia atsižvelgti renkantis?

Našumas. Šį parametrą apibūdina COP (našumo koeficientas) ir EER (energijos efektyvumo koeficientas). Jie nurodo šildymo ar vėsinimo sistemos naudingumą ir yra apskaičiuojami pagal tai, kiek energijos yra išgaunama, lyginant su kiek energijos yra suvartojama. Kuo šio skaičius vertė yra didesnė, tuo įrenginys yra efektyvesnis. Patariama rinktis šilumos siurblį, kurio COP – ne mažesnis nei 3.

Kryptis. Priklausomai nuo to, kurioje pusėje (rytų, vakarų, pietų, šiaurės) yra patalpos, šilumos siurblio matmenys taip pat gali būti įvairūs. Tai skatina saulės poveikis. Saulė geriausiai šildo ir natūraliai apšviečia namus, kurių pagrindinės gyvenamosios patalpos, langai ir stiklinės durys yra nukreiptos į šiaurę. Jei namas yra nukreiptas į saulėtą pusę, pasirinkę per didelės galios įrenginį natūraliai prarasite šilumą.

Oro kokybė. Labai svarbu išsirinkti šilumos siurblį, kuris gerina oro kokybę. Daugelis modelių dabar ne tik filtruoja šiukšles ar dulkes, bet ir siūlo papildomą drėgmės valdymą patalpoje. Tai ypač aktualu žmonėms, sergantiems astma, šienlige ar kitomis alergijomis.

Papildomos galimybės. Šilumos siurbliai ne tik šildo ar vėsina orą jūsų namuose. Jie turi papildomų išmaniųjų galimybių, kurios padidina komforto lygį jūsų namuose. Pavyzdžiui, triukšmo mažinimas – tai yra išskirtinė kompresoriaus inžinerija ir aerodinaminis ventiliatoriaus išdėstymas, kuris užtikrina tylų veikimą.

Kokia yra nauda iš integruoto WiFi įrenginio?

WiFi modulis - tai oras-oras sistemos priedas. Pasirinkę šilumos siurblį oras-oras su integruotu WiFi įrenginiu, galėsite išvažiuodami nusistatyti norimą temperatūrą, o grįžę mėgautis gaiva. Žiemą atvykus į sodybą jums nebereikės kūrenti židinį ir lūkėti, kol būstas sušils – vieno mygtuko paspaudimu tai įvyks greitai ir sklandžiai. Tai itin naudinga sodybų savininkams ir žmonėms, kurie daug keliauja ir kuriems norisi grįžti į patogią šiltą ar vėsią namų aplinką. 

Daugiau skaitykite straipsnyje: Apie kondicionavimo sistemas

Filtruoti pagal
Kategorijos
Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Kolekcija
Galia šildymui, kW
Galia šaldymui, kW
Kompresoriaus tipas
Spalva
Filtras