Dujiniai katilai

Rodoma 1-21 of 21 prekė (s)

Šie įrenginiai gali būti atmosferiniai ir naujos kartos – kondensaciniai. Jie taip pat gali būti pastatomi arba pakabinami, su momentiniu vandens šildytuvu, viduje integruotu arba atskirai prijungiamu išoriniu boileriu. Atskirais atvejais įrenginys yra skirtas tik vandens ruošimui.

Kaip išsirinkti dujinį katilą?

Renkantis dujinį katilą savo namų šildymo sistemai svarbiausia yra katilo efektyvumas. Šiandien patys populiariausi yra būtent kondensaciniai dujiniai katilai, kurių efektyvumas dėl specialios šilumokaičio konstrukcijos gali siekti net iki 110 %. Net ir be kondensacijos režimo kondensacinis katilas gali pasiekti iki 98 % naudingumo koeficientą. Toks efektyvumas paprastai pasiekiamas dujinį katilą derinant su įprasta šildymo sistema ir tik tuomet, kai grąžinamo vandens temperatūra viršija 50-55 °C.

Tačiau dujų katilai, derinami su žemos temperatūros, pavyzdžiui, grindinio šildymo sistema, leidžia pasiekti papildomą iki 10 % efektyvumą. Jį sukuria kondensatas, atsirandantis dujų degimo metu, kuris šilumokaičio pagalba yra sugrąžinamas atgal į šildymo sistemą.

Namų šildymui pritaikyti kompaktiški ir ekonomiški pakabinami įrenginiai, kuriems įrengti nėra būtina atskira katilinė. Juos galima kabinti bet kurioje gyvenamojoje patalpoje su langu arba sumontuoti tiesiog spintoje.

Pastatomi dujiniai įrenginiai reikalauja šiek tiek daugiau vietos, gali būti derinami su įprasta šildymo sistema arba jungiami prie saulės energijos modulio. Tiesa, pastarieji kaina ženkliai skiriasi nuo įprastų.

Atsižvelgiant į gyventojų skaičių ir individualius jų poreikius, karšto vandens taškų skaičių, reikėtų rinktis dujų katilą su atitinkamu vandens ruošimo būdu. Gaminiai su momentiniu vandens šildytuvu labiau tinka namams, kuriuose yra viena vonia ir ne daugiau kaip 3-4 asmenų šeimai. Kitais atvejais rekomenduojama rinktis su viduje įmontuotu arba išoriniu boileriu, talpą pasirenkant pagal karšto vandens vartojimo poreikius.

Kokio galingumo dujinio katilo namams reikia?

Priklausomai nuo namo energinio naudingumo klasės, šilumos nuostolių, katilo galios poreikis yra skirtingas, paprastai 1 kW galia skaičiuojama 10-15 m2 plotui. A–A++ klasės namams naudojamų katilų galios poreikis šildymui – dar mažesnis, tačiau pastebimas augantis poreikis karšto vandens ruošimui.

Norėdami sužinoti, koks dujų katilas jums reikalingas, galite užpildyti specialią mūsų užklausos formą internetu ir gauti jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Filtruoti pagal
Kategorijos
Kategorija
Kaina
Gamintojai
Galia karšto vandens ruošimui
Dūmtraukio diametras
Išmatavimai
Galia šildymui, kW
Naudingumo koficientas
Vandens pašildymas
Galia šildymui, kW
Energijos klasė
Aukštis
Plotis
Ilgis
Tūrinio šildytuvo talpa, l
Karšto vandens ruošimo greitis
Filtras