Elektriniai vandens šildytuvai

Rodoma 1-20 of 20 prekė (s)

Šie įrenginiai pasižymi plačiomis talpos ir galingumo pasirinkimo galimybėmis. Rinkoje siūlomi 10-500 litrų talpos ir priklausomai nuo talpos – 1,5-6,0 kW galios elektriniai boileriai.

Jie gali būti tiek vertikalaus, tiek horizontalaus arba vertikalaus/horizontalaus montavimo, su įprastu arba apsaugotu nuo sąlyčio su vandeniu kaitinimo elementu.

Šiuolaikiniai elektra varomi vandens šildytuvai pasižymi itin aukšta šilumos izoliacija bei labai nedideliais šilumos nuostoliais, nepriklausomai nuo jo korpuso dydžio. Tai reiškia, kad net ir didžiausios talpos elektriniai vandens boileriai turi gerą terminę izoliaciją.

Be to, optimalios iki 3,0 kW galios boileriui pajungti paprastai nereikalingas galingas elektros įvadas, kas šio tipo įrenginių naudojimą padaro dar patogesnį.

Kaip išsirinkti?

Elektrinis boileris gali turėti spiralinį arba keramikinį kaitinimo elementą (šilumokaitį). Spiralinis kaitinimo elementas yra integruotas į vandens talpą, tiesiogiai kontaktuoja su vandeniu, todėl greičiau yra paveikiamas vandens nuosėdų – kalkių.

Tuo tarpu keramikiniai yra patalpinti į tam tikrą šilumai laidų vamzdelį, kuris apsaugo kaitinimo elementą nuo tiesioginio sąlyčio su vandeniu. Jų paviršiaus plotas yra didesnis, todėl šildomas didesnis vandens kiekis, vanduo sušyla greičiau. Šio tipo šilumokaičiai yra patikimesni ir ilgaamžiškesni, pasižymi didesne galia, tačiau sunaudoja daugiau elektros energijos.

Visai nesvarbu, boileris elektrinis ar kitokio tipo, svarbiausi pasirinkimo parametrai turėtų būti jo talpa ir galingumas.

Namuose montuojamų elektrinių įrenginių talpa ir galingumas turi būti parenkami remiantis tais pačiais kriterijais, kaip ir bet kuris kito tipo boileris. Svarbu tai, kokius karšto vandens poreikius jis turi užtikrinti, o tai priklauso nuo gyventojų ir karšto vandens taškų skaičiaus namuose. Jeigu namuose daugiau nei viena vonia arba yra vonia ir dušas, būtina įvertinti karšto vandens užtikrinimą dviems taškams vienu metu.

Rekomenduojame atkreipti dėmesį į gaminio montavimo ypatumus. Nepriklausomai, ar vandens šildytuvai elektriniai, ar kombinuoti, horizontalūs boileriai yra mažiau efektyvūs ir juose vanduo greičiau atvėsta. Todėl jeigu nėra galimybės montuoti vertikalų elektrinį įrenginį, horizontalų rekomenduojame rinktis šiek tiek didesnės talpos.

Skaičiuojama, kad iki 3 asmenų šeimos poreikius, kai namuose viena vonia ar dušas, puikiai užtikrina elektrinis boileris 80 l talpos. Tuo tarpu 4 ir daugiau asmenų šeimai jau būtų reikalingas 100 l talpos ir didesnis įrenginys. Ypatingai, jeigu namuose yra ne vienas vonios kambarys.

Elektriniai vandens šildytuvai 50 l talpos, kaip ir 30 l talpos, labiau pritaikyti ne gyvenamuosiuose namuose, o sodybose. Trumpai tariant ten, kur galbūt nėra įrengta šildymo sistema arba karšto vandens poreikiai yra nedideli. Tokios talpos tūriniai vandens šildytuvai geriausiai gali aptarnauti 1-2 asmenų poreikius.

Tokiais atvejais taip pat gali būti naudojami ir momentiniai betūriai slėginiai vandens šildytuvai. Priklausomai nuo modelio, jie gali būti montuojami po kriaukle arba virš jos, vonioje ar duše. Šie vandens šildytuvai pasižymi didele galia, gali būti su hidrauliniu arba elektroniniu valdymu, derinami su centralizuota šildymo sistema.   

Yra ir dar mažesni 10 l talpos elektra varomi vandens šildytuvai, jie dažniausiai yra naudojami sodo nameliuose ar lauko virtuvėje. Tokio boilerio paskirtis – paruošti vandenį, kuris bus naudojamas tik rankoms nusiplauti ar indams išplauti, tačiau neskirtas voniai ar dušui. Tą pati puikiai atlieka ir momentinis beslėginis vandens šildytuvas, kuris montuojamas kartu su maišytuvu, gali būti montuojamas ir su dušu.

Kaip prižiūrėti elektrinį vandens šildytuvą?

Kaip ir bet kurio kito įrenginio, vandens šildytuvo tinkama priežiūra įtakoja jo ilgaamžiškumą bei efektyvų darbą. Todėl vandens šildytuvo profilaktinė patikra turėtų būti atliekama atsižvelgiant į konkretaus įrenginio gamintojo rekomendacijas. Tai geriausia patikėti profesionalams.

Vandens šildytuvuose su vandens talpa svarbu patikrinti, ar nesikaupia kalkių nuosėdos boilerio viduje ir ant kaitinimo elemento. Kalkės sumažina įrenginio efektyvumą bei padidina energijos sąnaudas, todėl būtina jas išvalyti, tuo pačiu pakeisti susidėvėjusį anodą bei gumeles.

Taip pat svarbu atsižvelgti į boilerio eksploatavimo vietą ir užtikrinti tinkamas sąlygas su kuo mažiau drėgmės. Tai padeda apsaugoti korpusą nuo korozijos.

Filtruoti pagal
Kategorijos
Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Filtras