OXYGEN X-Air C200 vėdinimo įrenginys su rekuperacija
- Išmanusis WiFi arba LCD valdiklis (komplektuojama atskirai)
- Vidinis, ekonomiškas, 500W pašildytuvas
- Lengvai sumontuojamas
- Net 5 vidiniai temperatūros ir drėgmės jutikliai
- Higieniškas ir efektyvus plokštelinis, priešpriešinių srautų, šilumokaitis
- Tinkamas gyvenamosioms patalpoms iki 100 kv.m. vėdinti
KAIP GERIAUSIA VĖDINTI? REKUPERACINĖ VĖDINIMO SISTEMA
Statybų techninis reglamentas numato, kad oras gyvenamosiose patalpose turi visiškai pasikeisti kartą per tris valandas. Taip užtikrinama reikiama patalpos oro kokybė. Jei patalpose rūkoma, ar sportuojama, oro kaita turi būti aktyvesnė.
- Nereikia atidaryti langų, todėl kambaryje oras neatšąla, nesusidaro skersvėjai
- Rekuperatorius vėdindamas namus išsaugo iki 90% patalpos oro temperatūros
- Rekuperatoriaus į patalpas tiekiamas šviežias oras natūraliai sušyla arba atvėsta, todėl mažėja energijos sąnaudos patalpų šildymui arba vėsinimui
- Rekuperatorius į patalpas tiekia itin šviežią, aukšto efektyvumo filtro išvalytą orą
- Vėdinimo intensyvumą galima reguliuoti pagal poreikį – išmanus rekuperatorius pats parinks optimalų vėdinimo režimą, atsižvelgdamas į oro temperatūras patalpose ir lauke
- Sumontuotas virš vonios lubų, rekuperatorius nematomas ir beveik negirdimas
KODĖL GRYNAS ORAS - SVARBU?
Svarbus kaip oras“, – sakoma apie kažką gyvybiškai svarbaus. Oras yra vienas iš svarbiausių elementų, būtinų gyvybei. Be jo išgyventume vos kelias minutes. Tačiau be gyvybei būtino deguonies ore yra ne tik kitų nematomų dujų (anglies dvideginio, azoto) bet ir cheminių junginių (anglies monoksido, karbamidų, formaldehidų), smulkių kietųjų dalelių (dulkių, žiedadulkių, pelenų, druskų, dūmų, kancerogeninių medžiagų), mikroorganizmų (pelėsių, bakterijų ir virusų), drėgmės.
Visos šios medžiagos yra lakios, todėl patenka į patalpas per atvirus langus, duris, ventiliacijos sistemas. Namuose taip pat nemažai dulkių, nepakankamai vėdinant kaupiasi drėgmė (su ja – ir pelėsiai bei dulkių erkutės), buitinės chemijos likučiai, kvapai, mažėja deguonies kiekis. Tokios sąlygos labai kenkia sveikatai, ypač vyresnio amžiaus žmonių ir vaikų, mažėja atsparumas ligoms, išsivysto alergijos, galvos skausmas, prastėja miegas ir savijauta. Daug laiko praleidžiant užterštame ore, atsiranda tikimybė susirgti įvairiomis lėtinėmis kvėpavimo takų, kraujotakos ar net onkologinėmis ligomis.
KOKIU ORU KVĖPUOJAME?
Įvairių tyrimų duomenimis, žmogus patalpose praleidžia iki 80 proc. laiko, todėl ypač svarbu, kad oras jose būtų švarus. Nesvarbu, būstas tai, ar biuras – jį reikia nuolat vėdinti, viduje esantis oras turi būti keičiamas šviežiu. Nepakankamai vėdinant patalpas, jų ore daugėja mikrobų, drėgmės, dulkių, mažėja deguonies (ypač kai patalpoje daugiau žmonių – verslo susitikimų metu ar apsilankius dideliam būriui draugų).
Mums labiausiai įprastas būdas namus ar kitas patalpas vėdinti atidarant langus, balkonus, orlaides - tada oras keičiasi natūraliai. Vonios kambarys, virtuvė yra papildomai vėdinamos pasyvios ventiliacijos sistemos pagalba, šiltas patalpos oras šalinamas pro ventiliacijos šachtą, jo vietą užima vėsesnis, šviežias oras.
ATVERTI LANGUS – NEEFEKTYVU!
Nauji, aukštos energinės klasės būstai yra nepalyginamai sandaresni už statytus prieš 10 ar daugiau metų, kad išsaugotų kuo daugiau šilumos energijos. Dėl jų sandarumo, būtinas papildomas vėdinimas, tačiau vėdinti patalpas atidarant langus yra nerekomenduojama ir energiškai neefektyvu : žiemą per langus išleidžiama brangi šiluma, o vasarą – vėsa. Todėl geriausias būdas vėdinti yra mechaninė vėdinimo sistema, užtikrinanti nuolatinį oro tiekimą į patalpas.
Vėdinant natūraliai, kartu su šviežiu oru į kambarius taip pat patenka ir dulkės ar žiedadulkės, vabzdžiai. Vėdinimo sistema orą filtruoja, efektyvūs jos filtrai leidžia užkirsti kelią net iki 80 proc. alergijos sukėlėjų.
- Vėdinant žiemą patalpos atšąla, todėl didėja rizika susirgti.
- Atidarius langus, atsiranda energijos nuostoliai – žiemą namus reikia papildomai šildyti, vasarą – vėsinti.
- Oras nevalomas ir nefiltruojamas, todėl į namus patenka dulkės, priskrenda vabzdžių.
- Vėjuotą dieną, smarkiai lyjant ar sningant langus bei balkonus atidaryti gali būti pavojinga.
- Kai lauke ir namie temperatūra panaši, esant ramiam orui, net ir atidarius langus vėdinimas nevyksta.
- Atidarius langą ar balkoną, namuose padidėja triukšmo lygis.