Kolektoriai

Rodoma 1-3 of 3 prekė (s)

Kolektoriai, nepriklausomai nuo jų tipo, yra skirti paskirstyti didelio kiekio vandens srautą. Paprastai kalbant – išskirsto srautą, atkeliaujantį iš didesnio diametro vamzdžio, į mažesnius srautus ir mažesnio diametro vamzdžius. Jie gali būti reguliuojami ir nereguliuojami:

  • kolektorius vandentiekiui – tai geriamojo / karšto / šalto vandens kolektorius;

  • šildymo kolektorius – tai kolektorius radiatoriams, paviršinio vandeninio, dažniausiai – grindinio šildymo kolektorius bei kombinuotas – skirtas tiek grindims, tiek radiatoriams.

Kolektoriai radiatoriams pajungti gali būti ir nereguliuojami. Kalbant apie grindinį šildymą, labai svarbu, kad grindų šildymo kolektoriai būtų reguliuojami, kadangi pastatuose skiriasi patalpų plotas, šilumos nuostoliai bei grindų danga. Jie taip pat turi reguliavimo vožtuvus (uždarymo ventilius), kurie išlygina atskirų kontūrų srauto pasipriešinimą. Grindų šildymo kolektorius bei jo priedai parenkami pagal katilo tipą ir kuro rūšį.

Tiek reguliuojamas, tiek nereguliuojamas kolektorius gali būti su debitomačiu (srauto matuokliu), balansiniais ventiliais arba be jų. Atitinkamo kolektoriaus kaina yra skirtinga.

Siekiant maksimalaus šildymo sistemos efektyvumo, rekomenduojama naudoti kolektorius su debitomačiais. Debitomatis leidžia labai tiksliai nustatyti šilumnešio kiekį kiekvienam kontūrui, tai ypatingai aktualu, kai kalba eina apie šildomų grindų kolektorius. Tuo tarpu kolektoriumi su balansiniais ventiliais šildymo srautus galima subalansuoti tik apytiksliai.

Taip pat gali būti grindinio šildymo kolektorius su siurbliu, kurio modulis uždaro visas grindinio šildymo sistemos pavaras, termostatui pasiekus reikiamą temperatūrą patalpoje. Tokiu būdu siurblys yra stabdomas iki atsidarys bent viena pavara.

Priklausomai nuo to, ar visame name šildymo sistema yra vienoda, ar mišri, kolektoriai gali būti su sumaišymo sistema ir be sumaišymo sistemos. Sumaišymo sistema yra reikalinga, kai namuose yra grindinis ir radiatorinis šildymas, o padavimas į abi vyksta iš radiatoriniam šildymui skirto šilumos šaltinio.

Filtruoti pagal

Kategorijos
Kaina
Gamintojai
Daugiau Mažiau
Žiedų skaičius
Filtras
Prekė pridėta prie norų sąrašo

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę.

Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su adma.lt slapukų naudojimo politika.